Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

5 produktov dekoratívnej kozmetiky, ktoré vám stačia k dokonalému vzhľadu

 Futurino  26. február 2021  167
5 produktov dekoratívnej kozmetiky, ktoré vám stačia k dokonalému vzhľadu

Ste zástancom minimalistického líčenia a myslíte si, že naozaj menej je niekedy viac? Potom vám na vašom toaletnom stolíku postačí iba päť produktov dekoratívnej kozmetiky, s ktorými zvládnete prakticky akékoľvek líčenie.


Najvýraznejším miestom ženskej tváre sú oči 


Snáď každá žena dobre vie, že svojím pohľadom dokáže zaujať nejedného muža. Ak aj vy viete, aká dôležitá je úprava okolia očí, potom by vo vašej kozmetickej taške rozhodne nemali chýbať tieto dva základné produkty. Tým prvým je jednoznačne špirála na oči.  Po použití maskary sa totiž vaše oči krásne zvýraznia a pri bežnom líčení nie je potrebné používať žiadne ďalšie produkty. Ak ste sa predsa len rozhodli ešte viac zvýrazniť svoje oči na výnimočné príležitosti, potom sa vám bude hodiť aj paletka očných tieňov.


Očné tiene vyberajte podľa farieb tak, aby sa odtiene hodili k vášmu druhu pleti a celkový dojem dobre ladil aj k farbe vašich vlasov. Dekoratívna kozmetika ponúka nespočetné množstvo farieb a odtieňov preto, aby sa výber hodil brunetkám aj blondínkam. Záleží len na vás, aký typ farebnej škály očných tieňov zvolíte.


Ďalšou dôležitou partiou sú nechty


Krásne a starostlivo upravené nechty o vás celej spoločnosti veľa povedia. Ak sú vaše nechty krásne upravené, potom iste aj vaše pracovné rokovanie bude mať úplne iný priebeh a decentne upravené nechty vám dodajú sebavedomie. Nezabúdajte preto na lak na nechty, najlepšie ak vyberiete niektorý z menej výrazných a neutrálnych farieb, aby sa hodil na každú príležitosť. 


Zmyselné pery sú ďalšou veľmi dominantnou partiou ženskej tváre. Nezabúdajte na správnu voľbu rúžu, ktorý sa bude hodiť aj k vášmu štýlu obliekania a celkovej vizáži. Rúže môžete na bežné nosenie nahradiť aj jemným leskom na pery alebo dokonca balzamom pre mierne zvláčnenie pier.


Nezabúdajte tiež na zvýraznenie kontúr celej tváre 


Posledným produktom dekoratívnej kozmetiky, bez ktorej sa žiadna žena dozaista nezaobíde, je rozhodne kontúrovací púder. Vďaka správnemu kontúrovaniu lícnych kostí i ďalších miernych záhybov tváre, dokáže každá žena vyzdvihnúť svoje prednosti tváre, a naopak zakryť menšie nedostatky.


Týchto päť základných produktov dekoratívnej kozmetiky vám postačí k dokonalej vizáži aj k upravenému vzhľadu vo všedné dni, ale aj na výnimočnejšie príležitosti.


Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com