Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Buďte elegánom i štýlovým mužom v každej spoločnosti

 Futurino  23. december 2020  287
Buďte elegánom i štýlovým mužom v každej spoločnosti

Oblečenie, ktoré svojho času muži nosili viac-menej z prinútenia a rozhodne sa v ňom necítili pohodlne. Reč bude o pánskej košeli, ktorá prešla svojím vývojom, menila podobu, strih, vzor, aby sa opäť stala príťažlivou pre mužské pokolenie. A možno povedať, že sa jej to aj podarilo. Dnes si ju radi obliekajú takmer všetky vekové kategórie, s obľubou ju nosia aj malí chlapci, ktorým košeľa veľmi pristane.


Ak vsadíte na tú správnu, rozhodne nebudete mať núdzu o obdiv svojej partnerky či priateľky.


Vyberte presne tú, ktorá vám sadne ako uliata


Existuje množstvo rôznych typov, strihov elegantných pánskych košieľ a určite lahodia očiam mužov. Ale aj v tomto prípade platí, že dôležité je to, aby pánska košeľa presne zapasovala na vašu postavu. Inak by mohla byť akokoľvek elegantná, výsledný efekt by sa nedostavil taký, ako by ste si ho želali. Niektorí muži si vyberajú košeľu o číslo väčšiu, čo je však chyba. Oveľa elegantnejšie a štýlovejšie na mužoch vyzerá košeľa, ktorá obopína trup a je priliehavejšia. Samozrejme, treba brať do úvahy aj to, akej postavy je daný muž, a ak má nejaké to kilo navyše, mal by tomu prispôsobiť aj strih košele – voľnejší štýl. 


Okrem toho je potrebné zohľadniť aj veľkosť goliera, pretože tá niekedy býva kameňom úrazu. Buď vás pri krku škrtí a omína alebo je golier príliš voľný. Voľnosť goliera môžete vyskúšať tak, že podeň zasuniete dva prsty bez toho, aby ste použili silu. Každý muž, ktorý nosí pánske košele, určite vie, že základom je cítiť sa v každej košeli pohodlne, príjemne, neobmedzovať sa príliš tesnou košeľou, ale nerobiť ani strašiaka v poli príliš voľnou košeľou. 


Lahôdka pre štíhlych pánov


Byť štíhlym/štíhlejším, mať „dobrú“ postavu je niekedy výhodou aj v prípade výberu pánskej košele. Ak ste majiteľom štíhlej postavy a chcete, aby vaša postava vynikla v tej správnej košeli, pokojne môžete vsadiť na slim fit košele, ktoré zaujmú svojím prevedením, strihom i vzorom. Slim fit košele tesne obopínajú celé telo, a tak zvýrazňujú vašu postavu. Je však dôležité, aby ste sa aj v košeli úzkeho strihu cítili pohodlne a aby vám košeľa sadla na telo ako uliata. 


Pánske slim fit košele dostanete kúpiť na formálne i neformálne príležitosti, podľa toho, kam a do akej spoločnosti si košeľu oblečiete. Rovnako je to aj s výberom vzoru či farby košele – môžete vsadiť na jednofarebné prevedenie alebo košeľu so vzorom, podľa toho, ktorý štýl viac preferujete.  


Zdroj obrázku: Ollyy / Shutterstock.com