Utorok, 11. máj 2021
Jasno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov

 Webnoviny  26. január 2021  88
Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov

26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Zoznamovacia aplikácia Grindr, ktorá sa špecializuje na homosexuálov, bisexuálov, transrodových či queer ľudí, čelí v Nórsku pokute 100 miliónov nórskych korún (približne 9,66 milióna eur).

Podľa tamojších regulačných orgánov aplikácia nezískala súhlas používateľov predtým, ako zdieľala ich osobné údaje s reklamnými spoločnosťami, čo je v rozpore s prísnymi pravidlami ochrany súkromia Európskej únie.

Ako uviedol nórsky dozorný orgán pre ochranu osobných údajov, výška uvedenej pokuty sa rovná 10 % globálnych výnosov americkej spoločnosti.

Regulačný orgán prijal opatrenie na základe sťažnosti nórskej rady spotrebiteľov o údajnom zdieľaní osobných údajov na marketingové účely.

Nórsko nie je členom EÚ, ale kopíruje pravidlá a nariadenia „európskej dvadsaťsedmičky“. Grindr musí do 15. februára poskytnúť spätnú väzbu, ktorú dozorný orgán zohľadní pri svojom konečnom rozhodnutí.

Viac k témam: Grindr, ochrana osobných údajov, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk - Zoznamka Grindr čelí v Nórsku vysokej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.