Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Zamestnanci ZSS a sociálnoprávnej ochrany detí dostanú odmeny za prácu v prvej línii v boji s COVID-19

 Webnoviny  30. september 2020  76
Zamestnanci ZSS a sociálnoprávnej ochrany detí dostanú odmeny za prácu v prvej línii v boji s COVID-19

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnanci zariadení sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately dostanú odmeny za prácu v prvej línii v boji s pandémiou. Maximálna suma odmeny pre zamestnanca v hrubom dosiahne 772 eur, samotná suma pritom závisí od odpracovaného času v období od 12. marca do 13. júna tohto roka.

Ak zamestnanec odpracoval najmenej tri štvrtiny ustanoveného týždenného pracovného času, dostane odmenu v sume 579 eur, pri odpracovaní najmenej polovice týždenného pracovného času 386 eur, pri odpracovaní štvrtiny týždenného pracovného času 193 eur a ak odpracoval menej ako štvrtinu ustanoveného týždenného pracovného času, odmena dosiahne 77 eur. Vyplýva to z legislatívneho návrhu, ktorý v stredu schválila vláda.

"Zamestnanci v týchto oblastiach vykonávajú mimoriadne náročnú prácu v zariadeniach, v rodinách, v teréne a bez ohľadu na riziká a okolnosti v obdivuhodnom nasadení každý deň pomáhajú deťom a ich rodinám, seniorom, zdravotne znevýhodneným ľuďom či ľuďom bez domova," uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Odmenu podľa rezortu práce dostanú nielen zamestnanci sociálnych služieb a subjektov sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately prostredníctvom schváleného nariadenia, ale aj zamestnanci centier pre deti a rodiny v zriaďovateľskej pôsobnosti štátu, avšak prostredníctvom iného mechanizmu.

Viac k témam: Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí)
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci ZSS a sociálnoprávnej ochrany detí dostanú odmeny za prácu v prvej línii v boji s COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.