Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Zamestnanci v prvej línii dostanú odmeny, ministerstvo práce schválili viac ako 20 miliónov eur

 Webnoviny  14. november 2020  74
Zamestnanci v prvej línii dostanú odmeny, ministerstvo práce schválili viac ako 20 miliónov eur

14.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) doteraz schválilo na odmeny zamestnancov v 1. línii 22 524 706 eur. Tento balík je určený pre 30 406 zamestnancov zariadení. Rezort zároveň pokračuje v spracovaní ďalších žiadostí, aby mohol odoslať ďalšie financie na odmeny. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MPSVR SR Veronika Pazičová.

Odmeny pre zamestnancov zariadení sociálnych služieb


Ako ďalej priblížila, zamestnanci rezortu práce vybavili 741 žiadostí o jednorazovú dotáciu na mimoriadne odmeny. Zariadeniam sociálnych služieb odíde 19 214 603 eur na odmeny pre 20 030 zamestnancov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Na mimoriadny bonus k mzde pre 4 376 pracovníkov v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pôjdu 3 310 103 eur. Ministerstvu zostáva vybaviť ešte 110 žiadostí, ktoré na rezort prišli.

Vďaka všetkým v prvej línii


Mimoriadna odmena je ocenením a vďakou všetkým zamestnancom v prvej línii, ktorí sa s mimoriadnym pracovným nasadením denne starali o tých najzraniteľnejších,“ dodala Pazičová.

Dotáciu na mimoriadnu odmenu pre zamestnancov poskytuje ministerstvo registrovanému poskytovateľovi sociálnej služby, fyzickej alebo právnickej osobe, ktorá vykonávajú opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately na základe udelenej akreditácie a centru pre deti a rodiny. Maximálna výška dotácie na jedného zamestnanca je 772 eur (celková cena práce).

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, odmeny, zariadenie sociálnych služieb
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci v prvej línii dostanú odmeny, ministerstvo práce schválili viac ako 20 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.