Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Vyjednávanie o dodatku ku kolektívnej zmluve v ZSSK o mzdových otázkach pokračuje
BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) - Vyjednávanie o dodatku ku kolektívnej zmluve v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na rok 2019 o mzdových otázkach pokračuje v stredu 23. januára pred sprostredkovateľom. Vedenie spoločnosti a zástupcovia odborových centrál majú zaujať svoje stanovisko k návrhu sprostredkovateľa.
Počas rokovaní neustúpili
"Návrh odborových centrál je od začiatku kolektívneho vyjednávania rovnaký a počas rokovaní neustúpili od svojich požiadaviek. Návrh ZSSK bol v priebehu doterajšieho kolektívneho vyjednávania upravený a zamestnávateľ navrhol navýšenie objemu v oblasti prémií," informoval agentúru SITA hovorca ZSSK Tomáš Kováč.
To, že sociálni partneri vyjednávajú pred sprostredkovateľom, je podľa spoločnosti jasný signál, že chcú pokračovať vo vyjednávaní a dohodnúť sa. "Zamestnávateľ potvrdzuje svoj záujem korektne sa dohodnúť a nijakým spôsobom nechce obmedzovať akýkoľvek zákonný nástroj na podporu serióznej dohody," uviedol Kováč.
Sprostredkovateľ mal spracovať vlastný návrh
Platná kolektívna zmluva v ZSSK je uzavretá na roky 2017 až 2019. Zamestnávateľ a odborové centrály sa dohodli ešte vlani 19. decembra, že kolektívne vyjednávanie o dodatku k zmluve bude prebiehať pred sprostredkovateľom.
Začiatkom januára sa dohodli na osobe sprostredkovateľa a 10. januára sa konalo prvé stretnutie zamestnávateľa a odborárov za účasti sprostredkovateľa. V uplynulých dňoch sa uskutočnili individuálne stretnutia sprostredkovateľa so zamestnávateľom a odborovými organizáciami a na základe týchto stretnutí mal sprostredkovateľ spracovať vlastný návrh.
Viac k témam: rokovanie, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyjednávanie o dodatku ku kolektívnej zmluve v ZSSK o mzdových otázkach pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO