Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Všetky tri poisťovne si na Slovensku za január udržali platobnú schopnosť

 Webnoviny  14. marec 2021  59
Všetky tri poisťovne si na Slovensku za január udržali platobnú schopnosť

14.3.2021 (Webnoviny.sk) - Všeobecná zdravotná poisťovňa, Dôvera aj Union zdravotná poisťovňa si za január udržali platobnú schopnosť. Informoval o tom Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vo svojom vestníku. Všetky tri zdravotné poisťovne vykázali v januári nulové záväzky viac ako 30 dní po lehote splatnosti.

Platobná schopnosť zdravotnej poisťovne sa podľa zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou preukazuje schopnosťou uhrádzať svoje záväzky voči poskytovateľom v lehote, ktorá nepresiahne 30 kalendárnych dní odo dňa zmluvne dohodnutej lehoty splatnosti záväzkov voči poskytovateľom.

Podľa zákona je zabezpečená, ak zdravotná poisťovňa neeviduje záväzky voči poskytovateľom, ktoré sú viac ako 30 dní po lehote splatnosti, v objeme prevyšujúcom 0,2 % objemu všetkých záväzkov počas troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

Viac k témam: Dôvera zdravotná poisťovňa, ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Union, VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa, záväzky
Zdroj: Webnoviny.sk - Všetky tri poisťovne si na Slovensku za január udržali platobnú schopnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.