Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia v dôsledku koronakrízy zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí

 Webnoviny  28. november 2020  60
Veľká Británia v dôsledku koronakrízy zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí zo súčasných 0,7 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na 0,5 percenta. Oznámil to tento týždeň minister financií Rishi Sunak.

Vďaka tomu môže vláda získať navyše až štyri miliardy libier, ktoré môže minúť na iné výdavky.

Dopady pandémie koronavírusu


Minister vyjadril „veľký rešpekt“ všetkým, ktorí sa zasadzovali o zachovanie pôvodného cieľa. To by však bolo „ťažko obhájiteľné“ v čase, kedy ekonomika bojuje s dopadmi pandémie koronavírusu.

„V čase bezprecedentných kríz musí vláda robiť ťažké rozhodnutia,“ povedal.

Vláda sa podľa neho chce vrátiť k pôvodnej cieľovej hodnote, konkrétny časový horizont však nespomenul.

Druhý najväčší donor v G7


Aj so zníženým rozpočtom zostane Británia druhým najväčším donorom v rámci skupiny najvyspelejších ekonomík G7, uviedol minister.

Nezávislí poradcovia vlády podľa neho predpovedajú, že britská ekonomika sa tento rok zmenší o 11,3 percenta. „To je najväčší prepad za vyše 300 rokov,“ komentoval minister.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, rozvojová pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia v dôsledku koronakrízy zníži financovanie rozvojových projektov v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.