Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky

 Webnoviny  28. november 2020  70
Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky

28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Osoby nad 62 rokov už nebudú musieť každoročne žiadať obec o odpustenie alebo zníženie dane. Vyplýva to z novely zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktorú tento týždeň definitívne schválil parlament. Za hlasovalo 135 poslancov.

Seniori by tak mali byť automaticky oslobodení od platenia miestnej dane bez potreby o to žiadať. Novela sa týka tých obcí a miest, v ktorých platí všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o odpustení dane.

Zákon v súčasnosti umožňuje obciam a mestám prijať VZN, ktorým pre vybrané skupiny občanov umožnia znížiť alebo úplne upustiť od dane zo stavieb alebo dane z bytov.

Daňovník musí obci preukázať splnenie podmienok. Novela nadobudne účinnosť od 1. januára 2021.

Viac k témam: dane, dôchodcovia, miestne dane a poplatky, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk - Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.