Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia podpísala „pobrexitovú“ dohodu o voľnom obchode s Tureckom

 Webnoviny  29. december 2020  71
Veľká Británia podpísala „pobrexitovú“ dohodu o voľnom obchode s Tureckom

29.12.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia podpísala dohodu o voľnom obchode s Tureckom, ktorý mal vlani hodnotu viac ako 20 miliárd eur. Londýn tak spečatil ďalší zo série obchodných paktov platný od 1. januára 2021, ktoré sa Spojené kráľovstvo snaží zabezpečiť po celom svete na obdobie po brexite.

Dohoda medzi Londýnom a Ankarou prišla niekoľko dní po tom, ako sa Británii podarilo vyrokovať s Európskou úniou "pobrexitovú" obchodnú dohodu, na ktorú mali obe strany čas iba do 31. decembra.

Budúcu britsko-tureckú obchodnú spoluprácu podpismi spečatili turecká ministerka obchodu Ruhsar Pekcan a britský veľvyslanec v Turecku Dominick Chilcott.

Pekcan túto dohodu označila ako najvýznamnejší obchodný pakt pre Turecko od podpísania dohody o colnej únii s EÚ v roku 1995.

Viac k témam: Brexit, dohoda o voľnom obchode
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia podpísala „pobrexitovú“ dohodu o voľnom obchode s Tureckom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.