Štvrtok, 6. máj 2021
Oblačno  5,7 °C
Mimoriadne správy

V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe

 Webnoviny  19. január 2021  39
V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Na verejnom testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice (USSK) testujú nepretržite od 8. januára. Odvtedy bolo pretestovaných 6 825 ľudí, približne polovica z tohto počtu boli zamestnanci USSK. Informoval o tom hovorca hutníckej spoločnosti Ján Bača.

K 19. januáru zaznamenali v U. S. Steel Košice 313 pozitívnych prípadov u zamestnancov a do práce sa vrátilo vyše 500 preliečených ľudí.

Viac o téme: Koronavírus„Vyzývame zamestnancov, aby chodili na testy priebežne a naďalej obmedzovali kontakty medzi pracovnými zmenami. Už test z pondelka 18. januára môžu použiť pri nástupe do práce 27. januára, keď budú zamestnávatelia povinní kontrolovať absolvovanie negatívneho testu. Pravdepodobnosť negatívneho výsledku sa zásadne zvýši opakovaným testovaním,“ uviedol Bača.

Ako ďalej dodal hovorca spoločnosti, v utorok 19. januára začali vyhodnocovať predbežný prieskum o potrebe očkovania medzi zamestnancami a sú pripravení zodpovedať nejasnosti a povzbudiť nerozhodnutých.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.