Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

V okolí Trnavy pribudnú desiatky nových rodinných domov, budú mať charakter vidieckej zástavby

 Webnoviny   9. október 2020  95
V okolí Trnavy pribudnú desiatky nových rodinných domov, budú mať charakter vidieckej zástavby

9.10.2020 (Webnoviny.sk) - V obci Zvončín v susedstve Trnavy pribudne 50 nových rodinných domov s príslušnou dopravnou a technickou infraštruktúrou a plochami zelene. Vyplýva to zámeru, ktorý bol vypracovaný pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). V súčasnosti je územie, kde vznikne nová obytná štvrť, využívané na poľnohospodárske účely.

Rodinné domy majú mať podľa vypracovaného zámeru charakter tradičnej vidieckej zástavby. Majú byť jednopodlažné, maximálne dvojpodlažné, pri každom z nich budú tri parkovacie miesta.

Pripravované pozemky budú mať výmery od 500 do 700 metrov štvorcových. Nové domy v lokalite Horné pole majú postupne pribúdať v rokoch 2021 – 2023. Územie bude po dopravnej stránke napojené na cestu III/1295, ktorá spája Trnavu so Suchou nad Parnou.

Zámer developera, ktorý je vlastníkom pozemkov v lokalite Horné pole, je v súlade s územným plánom obce Zvončín. Obec Zvončín má približne 800 obyvateľov.

Viac k témam: rodinný dom, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk - V okolí Trnavy pribudnú desiatky nových rodinných domov, budú mať charakter vidieckej zástavby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.