Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  3,9 °C
Mimoriadne správy

USA uvalili nové sankcie voči Rusku, týkajú sa 21 firiem a 13 jednotlivcov

 Webnoviny  31. marec 2022  142  
USA uvalili nové sankcie voči Rusku, týkajú sa 21 firiem a 13 jednotlivcov

31.3.2022 (Webnoviny.sk) - USA uvalili nové sankcie voči Rusku, pričom tentoraz sa zamerali na technologický sektor. Americké ministerstvo financií uviedlo, že sankcie sa týkajú 21 firiem a 13 jednotlivcov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPatrí k ním aj spoločnosť Mikron, ktorá je najväčším ruským výrobcom čipov a najväčším výrobcom a exportérom mikroelektroniky. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Cieľom nového kroku je zasiahnuť „kľúčové ruské technologické firmy, ktoré umožňujú Putinovu nelegálnu vojnu proti Ukrajine". „Budeme pokračovať v krokoch proti Putinovej vojnovej mašinérii sankciami z každého smeru, kým sa táto nezmyselná vojna neskončí," uviedla vo vyhlásení americká ministerka financií Janet Yellenová.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - USA uvalili nové sankcie voči Rusku, týkajú sa 21 firiem a 13 jednotlivcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.