Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Únia sa dohodla na uvalení ďalších sankcií proti Rusku, dotknú sa aj veliteľov Wagnerovej skupiny

 Webnoviny  25. február 2023  128  
Únia sa dohodla na uvalení ďalších sankcií proti Rusku, dotknú sa aj veliteľov Wagnerovej skupiny

25.2.2023 (SITA.sk) - Európska únia sa v sobotu dohodla na uvalení nových sankcií proti Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu.

Sankcie sa týkajú ďalších predstaviteľov a organizácií podporujúcich vojnu a šíriacich propagandu. Zároveň obmedzujú obchod s produktmi, ktoré by sa mohli použiť pre ruské ozbrojené sily.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Švédsko ako predsednícka krajina EÚ uviedlo, že sankcie „sú namierené proti ľuďom rozhodujúcim o vojenských a politických otázkach, proti firmám podporujúcim alebo pracujúcim v rámci ruského zbrojného odvetvia a proti veliteľom takzvanej Wagnerovej skupiny. Transakcie s niektorými najväčšími ruskými bankami sa tiež zakazujú."

Už predchádzajúce sankcie zo strany EÚ sa dotkli takmer 1 400 ruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Vladimira Putina. Únia okrem toho už skôr zmrazila majetok viac ako 170 organizácií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Únia sa dohodla na uvalení ďalších sankcií proti Rusku, dotknú sa aj veliteľov Wagnerovej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.