Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval na globálny bojkot ruských produktov

 Webnoviny   7. marec 2022  165  
Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval na globálny bojkot ruských produktov

7.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok vyzval na globálny bojkot všetkých ruských produktov vrátane ropy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Ak bude invázia pokračovať a Rusko neupustí od svojich plánov proti Ukrajine, potom potrebujeme nový sankčný balík," povedal Zelenskyj vo video odkaze a pokračoval, že by to malo zahŕňať bojkot ruského exportu a obzvlášť ropy a ropných produktov. „Medzinárodná komunita musí konať ešte ráznejšie," vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko by tiež podľa neho nemalo získavať tovary a služby zo zahraničia, „ak nechce dodržiavať civilizované pravidlá“. „Dá sa to nazvať embargo, alebo to môže byť len morálka," povedal Zelenskyj. „Nech ich nakŕmi vojna. Keď niekto stratí rozum, musíte sa prestať báť a zabudnúť na obchod," doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval na globálny bojkot ruských produktov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.