Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajina stráca každý deň 170 miliónov dolárov pre zablokovanú námornú dopravu, jej export sa znížil o viac než polovicu
9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina podľa jej premiéra Denysa Šmyhala stráca každý deň 170 miliónov dolárov pre obmedzenie exportu v dôsledku zablokovania námornej dopravy.
Premiér uviedol, že kapacita ukrajinského exportu sa od vypuknutia vojny zmenšila o viac ako polovicu.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
„Deväťdesiat miliónov ton poľnohospodárskej produkcie, ktorú Ukrajina plánovala exportovať do krajín v Ázii, Afrike a Európe, je zablokovaných," povedal Šmyhal v prístave Odesa. Vyjadril sa tak počas návštevy predsedu Európskej rady Charlesa Michela.
Ukrajinský premiér povedal, že časť produkcie exportujú automobilovou a železničnou dopravou, ale iné zásoby zostávajú v oblastiach, ktoré sú terčom bombardovania alebo ich okupovala ruská armáda. Informuje o tom portál news.sky.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina stráca každý deň 170 miliónov dolárov pre zablokovanú námornú dopravu, jej export sa znížil o viac než polovicu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú