Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezervácií

 Webnoviny  29. apríl 2021  29
Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezervácií

29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Veľa ubytovacích zariadení vo Vysokých Tatrách zostáva pre výpadok kongresovej sezóny a súčasné mimosezónne obdobie zatvorených, plánujú otvoriť až na začiatku letnej sezóny. Tá štartuje 15. júna.

Absencia wellness či reštaurácií


Ako pre agentúru SITA vysvetlila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková, miestni hotelieri síce evidujú od ohlásenia uvoľňovania opatrení nárast rezervácií, týkajú sa však skôr letných mesiacov. Rozhodnutie ubytovať sa v tomto období podľa nej ovplyvňuje súčasná absencia služieb, ako sú wellness či reštaurácie.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


V Tatrách bola počas uplynulého týždňa a víkendu k dispozícii asi polovica ubytovacích zariadení. Otvorili nielen tie menšie ako penzióny a apartmány, ale aj väčšie hotely. Viacerým pomohlo opätovné spustenie lyžovačky na Štrbskom Plese.

„V ostatných lokalitách bolo menej ubytovaných, no na Štrbskom Plese boli hotely, ktoré hlásili takmer plnú kapacitu,“ informovala Blašková. Zvýšenú návštevnosť v Tatrách a lyžiarskom stredisku očakávajú aj počas nasledujúceho víkendu.

Stovky turistov a lyžiarov


Vysoké Tatry už počas prvého víkendu po uvoľnení opatrení pocítili značný záujem návštevníkov.

„Nedá sa však povedať, že by to boli masy, skôr stovky turistov a lyžiarov. Najväčší pohyb bol na zjazdovkách,“ uviedla výkonná riaditeľa miestnej OOCR. Lyžiarske strediská preto ostali otvorené aj počas pracovných dní.

Turisti sa po mesiacoch dostali aj do Tatranského ľadového dómu. Podľa Blaškovej ich tam prišlo niekoľko stoviek. Stavba na Hrebienku má v tomto roku podobu Chrámu Kristovho vzkriesenia v Petrohrade. Predbežne je verejnosti prístupná do konca apríla.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezervácií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.