Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Sulíkovo ministerstvo kontroluje schválené dotácie na nájomné, počas pandémie vyplatilo vyše 88 miliónov eur

 Webnoviny  29. apríl 2021  35
Sulíkovo ministerstvo kontroluje schválené dotácie na nájomné, počas pandémie vyplatilo vyše 88 miliónov eur

29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR už v rámci prvej a druhej vlny pandémie vyplatilo 54 062 žiadostí o dotácie na nájomné v celkovej sume 88,6 mil. eur. Rezort zároveň podľa zverejnenej tlačovej správy pokračuje v kontrole doteraz poskytnutých dotácií. Okrem medializovaných podnetov preveruje aj množstvo žiadostí po vlastnej línii.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu„Tieto žiadosti v procese schvaľovania prešli prvotným posudzovaním a všetky, ktoré podmienky splnili, boli schválené. V ďalšom štádiu kontrol dôkladne preverujeme oprávnenosť príjemcov, splnenie podmienok stanovených výzvou, ako aj použitie dotácie v súlade so stanoveným účelom,” vysvetlil minister hospodárstva Richard Sulík.

Oprávnenými príjemcami dotácie sú nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa. Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Viac k témam: dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkovo ministerstvo kontroluje schválené dotácie na nájomné, počas pandémie vyplatilo vyše 88 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.