Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  27,8 °C
Mimoriadne správy

Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut

 Webnoviny   8. december 2020  50
Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut

8.12.2020 (Webnoviny.sk) - Americká firma Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, predáva svoju divíziu vývoja samoriadených áut. Uber tak zoštíhľuje svoje podnikanie po tom, ako sa jeho tržby prepadli v dôsledku pandémie koronavírusu.

Spoločnosť Aurora vyvíjajúca samoriadené vozidlá kupuje divíziu Uberu Advanced Technologies Group za akcie. Uber zároveň investuje 400 miliónov dolárov do Aurory a šéf Uberu Dara Khosrowshahi sa stane členom jej predstavenstva.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Po realizácii transakcie bude hodnota Aurory 10 miliárd dolárov a Uber v nej bude vlastniť 26-percentný podiel, uviedol generálny riaditeľ Aurory Chris Urmson. Uber nebude mať ako firma podnikajúca v preprave osôb exkluzívne práva na technológie Aurory, ale obe spoločnosti budú mať "privilegované vzťahy", uviedol Urmson.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.