Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Turizmus v Európskej únii poklesol o polovicu, kríza najviac zasiahla Cyprus, Grécko a Maltu

 Webnoviny  16. marec 2021  33
Turizmus v Európskej únii poklesol o polovicu, kríza najviac zasiahla Cyprus, Grécko a Maltu

16.3.2021 (Webnoviny.sk) - V roku 2020 strávili turisti v ubytovacích zariadeniach Európskej únie (EÚ) dovedna 1,4 miliardy nocí. V porovnaní s rokom predtým to predstavuje pokles o 52 %. Informovala o tom v pondelok Európska komisia.

Cestovný ruch patril vlani medzi odvetvia, ktoré boli najviac zasiahnuté opatreniami na potlačenie šírenia koronavírusu. Počet prenocovaní sa v roku 2020 v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížil vo všetkých členských štátoch EÚ.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Najciteľnejší pokles, až o viac ako 70 %, zaznamenali vyhľadávané stredomorské dovolenkové lokality Cyprus, Grécko a Malta. Na opačnom póle rebríčka sa umiestnili Holandsko a Dánsko, kde zaznamenali úbytok turistov „iba“ na úrovni 35 %.

Zaujímavo vyznieva aj porovnanie domácich a zahraničných turistov. Nocľahy zahraničných turistov klesli o 68 %, kým v prípade domácich návštevníkov zaznamenali v jednotlivých členských štátoch EÚ v priemere o 38 % nižšie číslo. Najväčší úbytok zahraničných návštevníkov zaznamenali na Cypre a v Rumunsku, viac ako 80 %.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Turizmus v Európskej únii poklesol o polovicu, kríza najviac zasiahla Cyprus, Grécko a Maltu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.