Streda, 12. máj 2021
Zamračené  9,7 °C
Mimoriadne správy

Trump chce v USA zakázať aplikáciu TikTok, pre firmu to bude veľká rana

 Webnoviny   1. august 2020  149
Trump chce v USA zakázať aplikáciu TikTok, pre firmu to bude veľká rana

1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump oznámil, že zakáže aplikáciu TikTok, ktorú vlastní čínska firma. Novinárom, ktorí s ním cestovali na palube lietadla Air Force One, povedal, že by v tejto veci mohol podpísať nariadenie už v sobotu. "Čo sa TikToku týka, zakážeme ich v Spojených štátoch," vyhlásil Trump, ktorého cituje spravodajský portál BBC.

Americkí bezpečnostní predstavitelia vyjadrili obavy, že by videoaplikáciu, ktorú vlastní firma ByteDance sídliaca v Pekingu, mohli využiť na zbieranie osobných dát Američanov.

TikTok má v USA mesačne okolo 80 miliónov aktívnych používateľov a zákaz by bol pre ByteDance veľká rana.

Hovorkyňa TikToku Hilary McQuaide sa na margo Trumpovho výroku odmietla vyjadriť, informuje denník The Washington Post. Ako dodala, spoločnosť "verí v dlhodobý úspech TikToku".

Viac k témam: TikTok
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump chce v USA zakázať aplikáciu TikTok, pre firmu to bude veľká rana © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.