Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Tristoeurový 13. dôchodok dostane len zlomok penzistov. Patríte medzi nich?

 Webnoviny   5. august 2020  146
Tristoeurový 13. dôchodok dostane len zlomok penzistov. Patríte medzi nich?

5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) by mal stiahnuť z legislatívneho procesu návrh zákona o trinástom dôchodku.

Novela zákona o sociálnom poistení


Na tlačovej besede ho k tomu vyzval nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš (vznikajúca strana Hlas-sociálna demokracia). Vláda by podľa neho mala ponechať v platnosti novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa trinásta penzia na Slovensku zaviedla.

Návrhom zákona minister Krajniak podľa Tomáša trinásty dôchodok ruší a nahrádza ho sociálnou dávkou v sume 50 až 300 eur. "Maximálna úroveň tejto sociálnej dávky nedosahuje ani úroveň minimálneho dôchodku," povedal Tomáš.

Tomáš označil návrh za nehanebný


Bývalý predstaviteľ strany Smer-SD poukázal na to, že 300-eurový trinásty dôchodok má dostať len približne 7-tisíc penzistov. "O žiadny trinásty dôchodok nejde," zdôraznil Tomáš. Návrh rezortu práce a sociálnych vecí označil za nehanebný.

Ak minister Krajniak podľa Tomáša návrh zákona o trinástom dôchodku z legislatívneho procesu nestiahne, poslanci NR SR zoskupení okolo expremiéra Petra Pellegriniho zvážia kroky na vyvodenie politickej zodpovednosti. "Stále verím, že vláda naberie zdravý rozum a nebude brať dôchodcom to, čo sme im schválili," dodal Tomáš.

Ako sa bude vyplácať trinásty dôchodok?


Výška dôchodku13. dôchodok
214 eur300 eur
300 eur269 eur
400 eur233 eur
500 eur197 eur
1000 eur50 eurViac k témam: dôchodcovia, dôchodky, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, trinásty dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk - Tristoeurový 13. dôchodok dostane len zlomok penzistov. Patríte medzi nich? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.