Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Tripartita sa stretla na prvom tohtoročnom rokovaní, prebrala návrh opatrení „Daňovej revolúcie“

 Webnoviny  10. január 2022  47
Tripartita sa stretla na prvom tohtoročnom rokovaní, prebrala návrh opatrení „Daňovej revolúcie“

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tripartita sa na svojom prvom tohtoročnom rokovaní venovala aj návrhu opatrení „Daňovej revolúcie“ vrátane vyčíslenia dopadov.

Sociálni partneri na štrnástom stretnutí Hospodárskej a sociálnej rady SR hovorili aj o aktuálnom stave čerpania a krízovom manažmente dočerpania štrukturálnych fondov z programového obdobia 2014-2020, či o návrhu zákona o príspevkoch z fondov Európskej únie z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a novom covid automate.

Odobrili osobný dôchodkový produkt


„Na základe dohody sociálnych partnerov bude Návrh Strategického plánu spoločnej poľnohospodárskej politiky 2023-2027 a návrh zákona o obchodovaní s emisnými kvótami predmetom mimoriadneho zasadnutia Hospodárskej a sociálnej rady SR," informoval ďalej rezort práce.

Tripartita prerokovala aj tri body schváleného programu. Návrh zákona o osobnom dôchodkovom produkte partneri prediskutovali a zhodli sa, že ho s pripomienkou Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR posunú do ďalšieho legislatívneho procesu.

Prešli aj pozemkové úpravy


Návrh zákona o pozemkových úpravách prešiel bez súhlasu Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov a Združenia miest a obcí Slovenska.

Naopak konsenzuálne bez pripomienok posunuli členovia tripartity do ďalšieho legislatívneho procesu návrh nariadenia vlády o priamej výchovno-vzdelávacej činnosti.

Viac k témam: Tripartita
Zdroj: Webnoviny.sk - Tripartita sa stretla na prvom tohtoročnom rokovaní, prebrala návrh opatrení „Daňovej revolúcie“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.