Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Švajčiarsko zakázalo export luxusných tovarov do Ruska, určité firmy môžu byť vážne postihnuté

 Webnoviny  18. marec 2022  162  
Švajčiarsko zakázalo export luxusných tovarov do Ruska, určité firmy môžu byť vážne postihnuté

18.3.2022 (Webnoviny.sk) - Švajčiarsko sa pripojilo k najnovšej sérii sankcií Európskej únie proti Rusku, ktoré sú zacielené na luxusné tovary a na zákaz poskytovania služieb ratingových agentúr ruským klientom.

Švajčiarska vláda v piatok konštatovala, že „zákaz exportu luxusných tovarov, ktorý je súčasťou nových sankcií, sa dotýka len malého podielu švajčiarskeho globálneho exportu týchto tovarov". Dodala však, že „určité firmy by mohli byť vážne postihnuté", ale neuviedla, o ktoré ide.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktŠvajčiarsko na rozdiel od Európskej únie a USA ešte rozhodlo, či Rusku odoberie doložku najvyšších výhod vo vzájomnom obchode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarsko zakázalo export luxusných tovarov do Ruska, určité firmy môžu byť vážne postihnuté © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.