Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Starobný dôchodkový systém sa zrejme zmení. Minister Krajniak navrhuje desať opatrení

 Webnoviny  13. november 2020  74
Starobný dôchodkový systém sa zrejme zmení. Minister Krajniak navrhuje desať opatrení

13.11.2020 (Webnoviny.sk) - Automatický vstup do druhého dôchodkového piliera pre mladých ľudí s možnosťou výstupu do dvoch rokov, minimálnu príspevkovú sadzbu do druhého piliera, či právo odísť do dôchodku po 40 odpracovaných rokoch.

Takéto opatrenia obsahuje návrh ústavného zákona o starobnom dôchodkovom systéme, ktorý rezort práce predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Na piatkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak. Návrh ústavného zákona má stáť na desiatich opatreniach, medzi ktoré má patriť aj právo na doživotné vyplácanie dôchodkov, či právo na valorizáciu penzií aspoň o tzv. dôchodcovskú infláciu.

>>> Správu aktualizujeme

Viac k témam: druhý dôchodkový pilier, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Starobný dôchodkový systém sa zrejme zmení. Minister Krajniak navrhuje desať opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.