Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa vyplatila na pandemických dávkach v nezamestnanosti už viac ako 22 miliónov eur

 Webnoviny   9. september 2020  102
Sociálna poisťovňa vyplatila na pandemických dávkach v nezamestnanosti už viac ako 22 miliónov eur

9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa vyplatila v období od 1. mája do 31. augusta tohto roka takmer 63-tisíc pandemických dávok v nezamestnanosti v celkovej sume takmer 22,6 mil. eur. V tlačovej správe to uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

Ako upozornil, podporné obdobie v nezamestnanosti sa poistencom, ktorým sa skončilo štandardné šesťmesačné obdobie a mali problém nájsť si prácu počas pandémie, predlžovalo štyrikrát. Počas tohto obdobia tak mali naďalej nárok na dávku v nezamestnanosti.

Najviac pandemických dávok v nezamestnanosti od mája do konca augusta vyplatila pobočka Sociálnej poisťovne v Bratislave. Išlo o 7,3-tisíca dávok v celkovej výške 3,3 mil. eur.

Druhý najväčší počet dávok v nezamestnanosti vyplatila pobočka Sociálnej poisťovne v Košiciach, a to 3,5-tisíca dávok za takmer 1,3 mil. eur. Pobočka Sociálnej poisťovne v Trnave vyplatila 2 823 pandemických dávok v nezamestnanosti spolu vo výške 1,1 mil. eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: dávka v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa vyplatila na pandemických dávkach v nezamestnanosti už viac ako 22 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.