Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Britská vláda môžno vyplatila v rámci programu na udržanie pracovných miest počas koronavírusu miliardy libier omylom

 Webnoviny   8. september 2020  153
Britská vláda môžno vyplatila v rámci programu na udržanie pracovných miest počas koronavírusu miliardy libier omylom

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda možno vyplatila miliardy libier v rámci programu na udržanie pracovných miest počas pandémie koronavírusu omylom alebo v dôsledku podvodu.

Viac o téme: Koronavírus


V pondelok to parlamentnému výboru povedal predstaviteľ britského colného a daňového úradu Jim Harra. Podľa neho päť až desať percent z peňazí použitých v rámci vládneho programu, čo predstavuje 3,5 miliardy libier (v prepočte vyše 3,8 miliardy eur) mohlo skončiť v nesprávnych rukách.

Vláda vyplatila v rámci systému, ktorý sa má skončiť budúci mesiac, 35,4 miliardy libier (39,4 miliardy eur) na financovanie väčšiny miezd pre približne 10 miliónov pracovníkov, ktorí pre pandémiu dostali dovolenku.

Viac k témam: ekonomické opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, nezamestnanosť, pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská vláda môžno vyplatila v rámci programu na udržanie pracovných miest počas koronavírusu miliardy libier omylom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.