Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa okresala svoje výdavky, najväčšou položkou zostávajú mzdy zamestnancov

 Webnoviny  11. júl 2021  178
Sociálna poisťovňa okresala svoje výdavky, najväčšou položkou zostávajú mzdy zamestnancov

11.7.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa na svoju činnosť za prvé štyri mesiace tohto roka minula 50,8 milióna eur. V porovnaní s prvými štyrmi mesiacmi minulého roka ide o 2,5 milióna eur menej. Rozpočet správneho fondu, ktorý slúži na úhradu prevádzkových výdavkov poisťovne, by mal v tomto roku dosiahnuť 200 miliónov eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až apríl tohto roka.

Najväčšiu položku vo výdavkoch správneho fondu tvoria výdavky na mzdy a poistné za zamestnancov poisťovne. Za január až apríl tohto roka dosiahli 34,1 milióna eur. Na nákup tovarov a služieb poisťovňa za dva mesiace vynaložila 16,1 milióna eur. Zvyšnú sumu bežných výdavkov správneho fondu tvoria bežné transfery vo výške 514-tisíc eur.

Kapitálové výdavky poisťovne za štyri mesiace tohto roka predstavovali 99-tisíc eur. Na všeobecné investície smerovalo 73-tisíc eur a na informačno-komunikačné technológie 21-tisíc eur.

Viac k témam: výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa okresala svoje výdavky, najväčšou položkou zostávajú mzdy zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.