Utorok, 23. jún 2026
Mimoriadne správy
- USA dočasne pozastavili sankcie na iránsku ropu, Teherán vpustí jadrových inšpektorov
- Streľba v kanadskom Montreale má tri obete vrátane policajta, motív útoku zatiaľ nie je známy
- Top foto dňa (22. jún 2026): Extrémne horúčavy, západ slnka, rybári a vojna na Ukrajine a v Libanone
- Európska únia kriminalizuje umelú inteligenciu vytvárajúcu obsah o sexuálnom zneužívaní detí
- Varšava a Kyjev obnovili exhumácie obetí masakrov UPA, vzťahy zaťažuje spor o históriu
Smer-SD plánuje zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur a zaviesť trinásty dôchodok
Webnoviny 16. február 2019 645
BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) - Strana Smer-SD plánuje navrhnúť dve nové opatrenia v sociálnej oblasti. Ako ďalej v sobotu v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol poslanec Erik Tomáš, prvým je zvýšenie minimálnej mzdy.
„Sme vo finálnej etape rokovaní, ktorých výsledkom má byť, že ponúkneme sociálnym partnerom, že minimálna mzda na budúci rok dosiahne úroveň 600 eur,“ povedal Tomáš s tým, že pôjde o 60 percent priemernej mzdy, ako to požaduje Medzinárodná organizácia práce. Druhým opatrením podľa Tomáša má byť, že dvojnásobný vianočný príspevok sa má transformovať na trinásty dôchodok.
Opozičný poslanec Ján Budaj (OĽaNO) však návrhy označil za .pokus o „zalepenie očí“ popri pokuse ovládnuť ústavný súd. „Vaše rozhadzovanie budú musieť zaplatiť celé generácie,“ povedal.
Viac k témam: minimálna mzda, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer-SD plánuje zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur a zaviesť trinásty dôchodok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Bolívijský rezident vyhlásil výnimočný stav a nasadil políciu proti opozičným blokádam ciest
Kyjev vracia poľské vyznamenania po tom, čo Nawrocki odobral ocenenie Zelenskému
Meloniová ma opakovane prosila o spoločnú fotografiu, vyhlásil Trump