Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Slovenským automobilkám obmedzenia na hraniciach nespôsobujú komplikácie, sťažujú však situáciu

 Webnoviny  18. február 2021  57
Slovenským automobilkám obmedzenia na hraniciach nespôsobujú komplikácie, sťažujú však situáciu

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Obmedzenia na hraniciach a s tým spojené dlhé čakacie lehoty pre nákladnú dopravu zatiaľ nespôsobujú slovenským automobilkám výraznejšie komplikácie. Ako však fabriky potvrdili pre agentúru SITA, situáciu pozorne sledujú a priebežne vyhodnocujú.

I keď výroba nateraz nebola uvedenými opatreniami dotknutá, tieto okolnosti významne sťažujú už i tak dlhodobo náročnú situáciu v krehkom medzinárodnom dodávateľskom reťazci, čo môže vyústiť do omeškania dodávok," komentovala aktuálny stav hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Kia Motors Slovakia reagovala, že v súvislosti s prijímanými opatreniami okolitých štátov na hraniciach momentálne nezaznamenáva žiadne problémy s dodávkami komponentov. Výroba v nitrianskom závode Jaguar Land Rover prebieha podľa manažérky pre firemné vzťahy Miroslavy Remenárovej v dvojzmennej prevádzke v štandardnom režime. „Plne sa sústreďujeme na naplnenie objednávok našich zákazníkov. Darí sa nám prispôsobovať sa situácii, pričom úzko spolupracujeme s našimi obchodnými partnermi a pozorne monitorujeme celý dodávateľský reťazec,“ skonštatovala.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj trnavskú automobilku Stellantis.

Viac k témam: automobilky, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenským automobilkám obmedzenia na hraniciach nespôsobujú komplikácie, sťažujú však situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.