Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Amazon musí uvádzať krajinu pôvodu ovocia a zeleniny, rozhodol súd

 Webnoviny  18. február 2021  63
Amazon musí uvádzať krajinu pôvodu ovocia a zeleniny, rozhodol súd

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Americký internetový predajca Amazon musí špecifikovať krajiny pôvodu ovocia a zeleniny, ktoré má vo svojej ponuke. Rozhodol o tom vo štvrtok nemecký súd. Súd v Mníchove zamietol odvolanie Amazonu proti mníchovskému súdu nižšej inštancie, ktorý sa rovnakou vecou zaoberal minulý rok.

Podľa jeho rozhodnutia spoločnosť v záujme ochrany spotrebiteľov a transparentnosti musí zverejňovať podrobné informácie o pôvode produktov. Kauza je výsledkom súdneho sporu, ktorý iniciovalo združenia pre ochranu práv spotrebiteľov Foodwatch.

Podľa usmernení Európskej únie majú spotrebitelia nárok na špecifické informácie o krajine pôvodu potravín, uviedol v rozhodnutí predsedajúci sudca Andreas Müller. V praxi to znamená, že Amazon nebude môcť predávať hrozno s trinástimi možnými krajinami pôvodu alebo mango vypestované v Izraeli, pričom na svojej internetovej stránke uvádza ako krajinu pôvodu Senegal, informuje nemecká agentúra dpa.

Amazon na súde uviedol, že svoje obchodné praktiky po pôvodnom súdnom rozhodnutí zmenil.

Viac k témam: krajina pôvodu, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon musí uvádzať krajinu pôvodu ovocia a zeleniny, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.