Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Slovenský pavilón v Dubaji neotvoria načas. pre malé meškanie sa však svet podľa Sulíka nezrúti

 Webnoviny   1. október 2021  185
Slovenský pavilón v Dubaji neotvoria načas. pre malé meškanie sa však svet podľa Sulíka nezrúti

1.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od pondelka bude slovenský pavilón na výstave Expo v Dubaji plne funkčný. V piatok to potvrdil minister hospodárstva Richard Sulík.

Tri hlavné témy


Opätovne zopakoval, že s prípravami na výstavu začali hneď po jeho nástupe do funkcie a mali dostatok času, problém bol nedodržanie termínu z dubajskej strany.

„Netvárme sa, že tri dni meškania je koniec sveta. Zajtra letím do Dubaja spolu s ministrom životného prostredia Jánom Budajom. Od pondelka bude náš pavilón plne funkčný. Nebude to v piatok, bude to v pondelok, nerobme z toho drámu, to sa stáva aj v lepších rodinách," skonštatoval Sulík.

Vláda odobrila pokračovanie príprav oficiálnej účasti Slovenska na Svetovej výstave Expo Dubaj začiatkom októbra minulého roka. Súhlasila aj s financovaním oficiálnej účasti našej krajiny na tejto výstave v sume takmer 6,5 milióna eur.

Výstavbu odložili pre pandémiu


Slovensko sa bude na Expo Dubaj prezentovať v rámci tématickej zóny „Mobilita“. Zameria sa na tri hlavné témy - vodíkové technológie, letecký priemysel a vesmírny sektor.

Výstava sa pôvodne mala konať od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021. V dôsledku pandémie COVID-19 prijali organizátori rozhodnutie o ročnom odklade a Expo Dubaj sa bude oficiálne konať v novom termíne od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022.

Expo Dubaj bude tzv. „veľké Expo“, ktoré trvá šesť mesiacov a koná sa iba raz za päť rokov. Účasť na ňom potvrdilo 193 krajín a organizátori očakávajú 25 miliónov návštev.

Viac k témam: EXPO Dubaj, Expo Dubaj 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský pavilón v Dubaji neotvoria načas. pre malé meškanie sa však svet podľa Sulíka nezrúti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.