Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Slovensko poskočilo v čerpaní eurofondov o šesť miest, Remišová chce ďalšie zlepšenia

 Webnoviny   1. august 2021  130
Slovensko poskočilo v čerpaní eurofondov o šesť miest, Remišová chce ďalšie zlepšenia

1.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko bolo v júni tohto roku na 21. mieste v čerpaní eurofondov. Vyplýva to z najaktuálnejších dostupných údajov z Európskej komisie. „Slovensko bolo teda v júni na tom o šesť miest lepšie ako pred rokom,“ uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

K marcu 2020 Slovensko dokázalo podľa ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie využiť, po vyše šiestich rokoch čerpania, len asi tretinu z vyše 15 miliárd eur, ktoré dostalo na programové obdobie 2014 až 2021.

Slovensko má v súčasnosti vyčerpaných 46 percent zo svojej alokácie. „V novom programovom období chceme priniesť ďalšie zlepšenia a zefektívnenie procesov, aby sa Slovensko zaradilo v čerpaní medzi desať najúspešnejších krajín,“ konštatovala ministerka.

Viac k témam: čerpanie eurofondov, eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poskočilo v čerpaní eurofondov o šesť miest, Remišová chce ďalšie zlepšenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.