Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Slovensko dostane na pomoc v koronakríze 780 miliónov eur, Remišová načrtla rozdelenie financií

 Webnoviny  26. február 2021  61
Slovensko dostane na pomoc v koronakríze 780 miliónov eur, Remišová načrtla rozdelenie financií

26.2.2021 (Webnoviny.sk) - Po rokovaniach s Európskou komisiou a po dohode na národnej úrovni sa môže Slovensko pustiť do revízie operačných programov. Aj alokácie pre niektoré programy budú navýšené. Slovensko dostane na zmiernenie dopadov koronakrízy celkovo 780 miliónov eur prostredníctvom protikrízového eurofondového balíka REACT-EU. Informovala o tom v piatok na tlačovej besede ministerka investícií Veronika Remišová  s tým, že hlavným cieľom tohto balíka je naštartovať pandémiou zasiahnutú slovenskú ekonomiku.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuFinancie budú podľa Veroniky Remišovej rozdelené do dvoch balíkov, pričom v prvej fáze už v tomto roku bude k dispozícii 616 miliónov eur a v budúcom roku ďalších 164 miliónov eur. Vyše 401 miliónov eur pôjde do operačného programu Ľudské zdroje s cieľom vytvoriť nové pracovné príležitosti a podporiť pracovné miesta, a to aj v oblasti kultúry. Z tejto sumy sa podporia aj sociálne a asistenčné služby, dištančné vzdelávanie či osoby ohrozené chudobou.

Operačný program Efektívna verejná správa sa posilní o 108 miliónov eur. Peniaze sa využijú pre zamestnancov v prvej línii vrátane bezpečnostných a ozbrojených zborov a podporí sa aj reforma verejnej správy. Celkovo 24 miliónov eur sa využije v rámci operačného programu potravinovej a základnej materiálovej pomoci. Integrovaný regionálny operačný program získa takmer 247 miliónov eur na podporu verejnej osobnej dopravy, cyklotrasy, zelenú infraštruktúru či stredné odborné školy.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, eurofondy, revízia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko dostane na pomoc v koronakríze 780 miliónov eur, Remišová načrtla rozdelenie financií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.