Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Slovenské národné múzeum patrí medzi najtransparentnejšie inštitúcie, získalo ocenenie Zodpovedný obstarávateľ

 Webnoviny   4. november 2023  167  
Slovenské národné múzeum patrí medzi najtransparentnejšie inštitúcie, získalo ocenenie Zodpovedný obstarávateľ

4.11.2023 (SITA.sk) - Slovenské národné múzeum (SNM) získalo od portálu Transparex ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2022. Z hľadiska transparentnosti verejného obstarávania sa zaradilo medzi najtransparentnejšie slovenské inštitúcie.

Múzeum bolo ocenené za výsledky v oblasti verejného obstarávania za rok 2022 a skončilo na popredných miestach rebríčka medzi 4 400 verejnými obstarávateľmi. Získalo tiež nadpriemerné hodnotenie A+.

Ako SNM informovalo v tlačovej správe, vo svojej kategórii, teda medzi kultúrnymi zariadeniami, sa umiestnilo na druhej priečke.

„Veľmi ma teší, že si ako verejný obstarávateľ udržujeme mimoriadne vysoký kredit. Za ocenenie v oblasti transparentnosti verejného obstarávania patrí vďaka najmä zamestnancom, ktorí sú v SNM za proces verejného obstarávania zodpovední. Precízna, kvalitná príprava zákaziek a ich rýchla realizácia nám pomáha šetriť verejné financie a zvyšuje dôveryhodnosť Slovenského národného múzea v očiach občanov a celého Slovenska,“ uviedol generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Viac k témam: Transparentnosť, Verejné obstarávanie, Zodpovedný obstarávateľ 2022
Zdroj: SITA.sk - Slovenské národné múzeum patrí medzi najtransparentnejšie inštitúcie, získalo ocenenie Zodpovedný obstarávateľ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.