Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Slovenská pošta začne od štvrtka vyplácať sociálne dávky, upozorňuje aj na opatrenia proti COVID-19

 Webnoviny  13. december 2021  63
Slovenská pošta začne od štvrtka vyplácať sociálne dávky, upozorňuje aj na opatrenia proti COVID-19

13.12.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálne dávky začnú vyplácať od 16. decembra, odovzdávať príjemcom ich budú do 23. decembra. Informuje o tom Slovenská pošta prostredníctvom tlačovej správy.

Slovenská pošta upozorňuje na opatrenia proti šíreniu infekcie COVID-19. V priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, čiže v pobočke sa môže aktuálne nachádzať jeden zákazník na 25 metrov štvorcových.

Viac o téme: Koronavírus


Zároveň sa musia dodržiavať dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou. Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor s výnimkou zákazníkov podľa príslušnej vyhlášky ÚVZ SR. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk.

"Odporúčame priniesť si vlastné pero a pri úhrade platieb odporúčame uprednostniť platobnú kartu,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Štátne sociálne dávky budú vyplácané obyvateľom do vlastných rúk v pobočkách pošty alebo na adresu. Pošta očakáva pre predvianočnú prevádzku v pobočkách najväčší nápor zákazníkov. Slovenská pošta vyplatí zhruba 220-tisíc dávok.

Viac k témam: Sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta začne od štvrtka vyplácať sociálne dávky, upozorňuje aj na opatrenia proti COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.