Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Slovenská pošta vyzýva ľudí k zodpovednému správaniu, odporúča rukavice a vlastné perá

 Webnoviny  14. október 2020  82
Slovenská pošta vyzýva ľudí k zodpovednému správaniu, odporúča rukavice a vlastné perá

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta žiada ľudí o zodpovedné dodržiavanie bezpečnostných a hygienických opatrení, ktoré nariadil Úrad verejného zdravotníctva SR vzhľadom na nárast počtu prípadov infikovaných osôb na COVID-19 a v záujme znižovania rizika šírenia tohto ochorenia.

Ako informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, týka sa to nielen klientov v pobočkách, ale aj adresátov pri preberaní zásielok od doručovateľov.

Uprednostňujú platobné karty


V záujme ochrániť zdravie klientov, ale aj zamestnancov žiada Slovenská pošta o zodpovedné dodržiavanie zavedených ochranných a hygienických opatrení. Klienti musia mať pri vstupe do interiérov pošty prekryté horné dýchacie cesty (nos a ústa), k dispozícií majú aj dezinfekciu rúk.

Na zvýšenie bezpečnosti sa odporúča používať vlastné ochranné rukavice, vlastné pero a dodržiavať dvojmetrový odstup v rade. Pri úhrade platieb odporúča pošta uprednostniť platobnú kartu, aby bol čo najmenší kontakt s hotovosťou.

Treba dodržiavať aj odstup


V rámci ochranných opatrení pobočky Slovenskej pošty pravidelne čistia priestory, vetrá sa a dezinfikuje sa, a to aj počas dňa cez pravidelné dezinfekčné prestávky. Rovnako ako v pobočkách pošty, aj pri doručovaní platia bezpečnostné a hygienické opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Pri preberaní zásielky musí byť adresát vybavený ochranným rúškom alebo inou ochranou tváre (šatka, šál) a odporúča sa aj vlastné pero. Treba dodržiavať aj primeraný odstup medzi doručovatel'om a adresátom.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta vyzýva ľudí k zodpovednému správaniu, odporúča rukavice a vlastné perá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.