Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus

 Webnoviny  21. november 2020  53
Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Singapur a Hongkong odložili vytvorenie plánovanej leteckej cestovnej bubliny, ktorej cieľom je podporiť turizmus. Dôvodom odloženia je rast počtu nákaz koronavírusom v Hongkongu.

Cestovná bublina, ktorá pôvodne mala fungovať od nedele, sa odkladá prinajmenšom o dva týždne, povedal v sobotu na tlačovej konferencii hongkonský minister obchodu a ekonomického rozvoja Edward Jau.

Hongkong v sobotu nahlásil 43 nových prípadov koronavírusu. Letecká bublina má dovoliť návštevníkom cestujúcim medzi oboma mestami vyhnúť sa karanténe, ak budú mať testy na koronavírus pred odletom a po prílete.

"Vzhľadom na situáciu v Hongkongu si myslím, že je zodpovedné na chvíľu to odložiť," konštatoval hongkonský minister obchodu.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.