Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ

 Webnoviny  21. november 2020  73
Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia v sobotu podpísala predbežnú dohodu o obchode s Kanadou. Ide o druhú významnú dohodu, ktorú krajina dosiahla s cieľom zabezpečiť si obchodné vzťahy po skončení prechodného obdobia po vystúpení z Európskej únie.

Dohoda s Kanadou nasleduje po minulomesačnej zmluve s Japonskom. Britská vláda uviedla, že predbežná dohoda otvára cestu pre budúce rokovania o novej, na mieru šitej, britsko-kanadskej obchodnej zmluve.

"Je to pre Britániu fantastická dohoda, ktorá zabezpečuje transatlantický obchod s jedným z našich najbližších spojencov," uviedol vo vyhlásení britský premiér Boris Johnson."Britské firmy do Kanady exportujú všetko od elektromobilov po šumivé vína a dnešná dohoda zabezpečuje, že obchod bude neustále silnieť," dodal.

"Naši vyjednávači pracujú naplno, aby pre Veľkú Britániu dosiahli obchodné zmluvy, a dohodli sme sa, že hneď na začiatku budúceho roka odštartujeme prácu na novej, na mieru šitej, obchodnej dohode s Kanadou, ktorá pôjde ešte ďalej v ústrety potrebám našej ekonomiky," vyhlásil ďalej Boris Johnson.

Viac k témam: Brexit, obchodná dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.