Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Senickým policajtom zrekonštruujú obvodné oddelenie, zateplia strechu a vymenia aj okná

 Webnoviny  19. november 2020  16
Senickým policajtom zrekonštruujú obvodné oddelenie, zateplia strechu a vymenia aj okná

29.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra pripravuje modernizáciu budovy na Hviezdoslavovej ulici v Senici, v ktorej sídli Obvodné oddelenie Policajného zboru. Modernizácia budovy má v prvom rade zlepšiť jej tepelno-izolačné vlastnosti a znížiť eneregtickú náročnosť.

Ministerstvo v súčasnosti hľadá dodávateľa prác, predpokladaná hodnota zákazky je takmer 440-tisíc eur. Záujemcovia o zákazku môžu ponuky podávať do 9. decembra.

„Základným dôvodom investície do rekonštrukcie a modernizácie objektu sú nedostatky z hľadiska tepelno-technických ukazovateľov platných pre súčasnosť. Ďalej nevyhovujúci stav okien a dverí, nehospodárne svetelné zdroje a nevyregulovaná vykurovacia sústava,“ uvádza ministerstvo v technickej správe.

Okrem zateplenia obvodového plášťa ráta projekt aj so zateplením strechy a výmenou okien a dverí. Pribudnúť majú aj termoregulačné ventily na radiátoroch a ministerstvo požaduje tiež hydraulické vyvážanie vykurovacej sústavy.

Samotné práce by mali vykonávať za plnej prevádzky obvodného oddelenia polície.

Viac k témam: rekonštrukcia, zateplenie strechy
Zdroj: Webnoviny.sk - Senickým policajtom zrekonštruujú obvodné oddelenie, zateplia strechu a vymenia aj okná © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.