Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Šéf Svetovej banky Malpass varuje pred globálnou recesiou, môže ju spôsobiť vojna na Ukrajine

 Webnoviny  26. máj 2022  46
Šéf Svetovej banky Malpass varuje pred globálnou recesiou, môže ju spôsobiť vojna na Ukrajine

26.5.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf Svetovej banky David Malpass varoval, že ruská invázia na Ukrajinu môže spôsobiť globálnu recesiu, keďže porastú ceny potravín, energií a hnojív. Informuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Na americkom obchodnom podujatí Malpass v stredu povedal, že je ťažké „predstaviť si, ako sa vyhneme recesii“. Dodal, že obavy zvyšuje i séria lockdownov súvisiacich s koronavírusom v Číne. Malpass poznamenal, že už len „myšlienka zdvojnásobenia cien energií stačí na to, aby sama o sebe vyvolala recesiu“.

Svetová banka minulý mesiac znížila prognózu rastu globálnej ekonomiky na tento rok takmer o celý percentuálny bod na 3,2 %.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Recesia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Svetovej banky Malpass varuje pred globálnou recesiou, môže ju spôsobiť vojna na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.