Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4 °C
Mimoriadne správy

Sankcie robia Rusko silnejším, odkázal Putin a podporil obchodné dohody v miestnych menách

 Webnoviny   4. júl 2023  178  
Sankcie robia Rusko silnejším, odkázal Putin a podporil obchodné dohody v miestnych menách

4.7.2023 (SITA.sk) - Rusko bude naďalej odolávať západným sankciám, v utorok to vyhlásil ruský vodca Vladimir Putin. Ako referuje spravodajský web BBC, šéf Kremľa v prejave na virtuálnom samite Šanghajskej organizácie spolupráce využil túto platformu na vyslanie posolstva vzdoru Západu, v ktorom uviedol, že „Rusko čelí všetkým týmto vonkajším sankciám, tlakom a provokáciám a naďalej sa vyvíja ako nikdy predtým“.

Putin podporil obchodné dohody medzi krajinami Šanghajskej organizácie spolupráce v miestnych menách, ktoré vníma ako dobrý nástroj na otupenie sankcií.

Dodal, že viac ako 80 % obchodu medzi čínskymi a ruskými ľuďmi sa uskutočňovalo v rubľoch a jüanoch, a vyzval ostatných členov organizácie, aby postupovali podľa rovnakého modelu. Uvítal tiež žiadosť ruského spojenca Bieloruska o to, aby sa na najbližšom samite stalo stálym členom Šanghajskej organizácie spolupráce.


Tá tvorí približne 40 % svetovej populácie a viac ako 20 % globálneho HDP. Po začlenení Iránu bude kontrolovať približne 20 % svetových zásob ropy.Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, Ruská ekonomika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, sankcie voči Rusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Sankcie robia Rusko silnejším, odkázal Putin a podporil obchodné dohody v miestnych menách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.