Nedeľa, 26. máj 2019
Slabý dážď  12,6 °C
Mimoriadne správy

Ružomberská nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT, bolo by prínosom pre viaceré kliniky

 Webnoviny  14. marec 2019  32
Ružomberská nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT, bolo by prínosom pre viaceré kliniky

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - fakultná nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT pracovisko. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky vyše 2,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Desiatky výkonov mesačne


V súčasnosti navrhované riešenie intervenčného rádiologického pracoviska je podľa nemocnice jedno z najmodernejších. Má byť prínosom pre kliniku otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku, kliniku chirurgie, kliniku radiačnej a klinickej onkológie, kliniku neurológie, kliniku ortopédie a úrazovej chirurgie, kliniku vnútorného lekárstva, kliniku neurochirurgie, gynekologicko-pôrodnícku kliniku, ako aj kliniku cievnej chirurgie.

Predpokladaný počet diagnostických a intervenčných výkonov sa má pohybovať v rozsahu približne 100 až 140 výkonov mesačne.

Zaplatia z vlastných zdrojov


Zákazka bude podľa súťažných podkladov financovaná z vlastných zdrojov nemocnice, ktorá požaduje zábezpeku vo výške 30-tisíc eur. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 28. marca 2019.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN je vojenským zdravotníckym zariadením, jej zriaďovateľom je Ministerstvo obrany SR. Poskytuje však svoje služby všetkým občanom Slovenskej republiky.

Viac k témam: CT prístroj, Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ružomberská nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT, bolo by prínosom pre viaceré kliniky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.