Sobota, 20. apríl 2024
Oblačno  4,5 °C
Mimoriadne správy

Rusku nesvitá na lepšie časy, milionári sa balia a vo veľkom opúšťajú krajinu

 Webnoviny  15. jún 2022  139  
Rusku nesvitá na lepšie časy, milionári sa balia a vo veľkom opúšťajú krajinu

15.6.2022 (Webnoviny.sk) - Po invázii na Ukrajinu a z dôvodu západných sankcií z Ruska húfne odchádzajú milionári. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Podľa správy spoločnosti Henley & Partners, ktorá pomáha bohatým ľuďom so sťahovaním do zahraničia, sa očakáva, že v tomto roku opustí krajinu takmer trikrát toľko ruských milionárov ako v roku 2019.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKeďže západné sankcie zasahujú ruskú elitu, predpokladá sa, že Rusko v roku 2022 príde o približne 15-tisíc osôb s majetkom vyšším ako milión dolárov, čo je asi 15 % ruských milionárov.

Analytik Andrew Amoils uviedol, že údaje o „migrácii bohatstva sú veľmi dôležitým meradlom“ zdravia ekonomiky a dodal, že v minulosti to zvyčajne znamenalo „veľký kolaps“ danej krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusku nesvitá na lepšie časy, milionári sa balia a vo veľkom opúšťajú krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.