Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Rokovanie koaličnej rady dohodu o navýšení štátneho rozpočtu neprinieslo a čas sa kráti

 Webnoviny  25. máj 2021  73
Rokovanie koaličnej rady dohodu o navýšení štátneho rozpočtu neprinieslo a čas sa kráti

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Pondelkové rokovanie koaličnej rady, ktoré sa týkalo novely zákona o štátnom rozpočte, neprinieslo definitívnu dohodu. Ako pre agentúru SITA povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová, strana trvá na tom, že pôvodný návrh k navýšeniu výdavkov rozpočtu nepodporia, no rokovania pokračujú.

Dohodu musia koaličné strany uzatvoriť do stredajšieho hlasovania v parlamente, ktoré má byť poobede. Zemanová zároveň uviedla, že ďalšie stretnutie koaličnej rady nie je naplánované, stretnú sa len finanční experti za stranu SaS. Dodala však, že zo strany predkladateľov novely zákona je vôľa rokovať.

Vláda pred dvoma týždňami schválila novelu zákona o štátnom rozpočte, ktorou sa majú navýšiť výdavky štátneho rozpočtu o 3,4 miliardy eur.

Táto suma však bola predsedom SaS Richardom Sulíkom označená za privysokú a povedal, že je potrebné zvážiť všetky položky, pričom za nevyhnutné výdavky považuje sumu 1,6 miliardy eur. Podľa analytikov je však potrebné, aby štát myslel aj na príjmy štátneho rozpočtu, nielen na výdavky.

Viac k témam: koaličná rada, rokovanie, štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovanie koaličnej rady dohodu o navýšení štátneho rozpočtu neprinieslo a čas sa kráti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.