Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Remišovej ministerstvo pomôže rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí tromi miliónmi eur

 Webnoviny   3. jún 2022  237  
Remišovej ministerstvo pomôže rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí tromi miliónmi eur

3.6.2022 (Webnoviny.sk) - Suma tri milióny eur má pomôcť rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí. Ako v tlačovej správe informovalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI), finančné prostriedky pochádzajú z eurofondového programu Interreg SK-CZ.

Podľa ministerky Veroniky Remišovej (Za ľudí) rezort podporí projekty na budovanie nových cyklotrás, turistických chodníkov alebo podporu cestovného ruchu, čo má priamy vplyv na regionálnu ekonomiku a zamestnanosť.

Potenciál cezhraničného turizmu


Financie tiež môžu smerovať na údržbu prírodných a kultúrnych pamiatok, ktoré sú menšie alebo neznáme pre širšiu verejnosť, ale sú rovnako významné pre územie z pohľadu cezhraničného dopadu a podpory turizmu.

„Pohraničie medzi Slovenskom a Českou republikou má obrovský potenciál pre rozvoj cezhraničného turizmu, a preto táto oblasť patrí medzi priority, kam smeruje podpora z eurofondového programu Interreg SK-CZ," povedala Remišová s tým, že dotácie sú určené pre Trnavský, Trenčiansky a Žilinský samosprávny kraj.

Informácie sú na webe


V rámci programu spolupráce INTERREG V-A SK-CZ bolo podľa MIRRI v programovom období rokov 2014 až 2020 vybudovaných alebo zmodernizovaných takmer 106 kilometrov cyklociest a turistických chodníkov, zrekonštruovaných a zrenovovaných 35 kilometrov ciest II. a III. triedy či opravených 102 objektov kultúrneho a prírodného dedičstva.

Záujemcovia o dotácie na projekty nájdu viac informácií na: https://www.sk-cz.eu/sk/vyzvy/prioritna-os-2/2022

Viac k témam: Eurofondy, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišovej ministerstvo pomôže rozvoju turizmu v česko-slovenskom pohraničí tromi miliónmi eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.