Utorok, 11. máj 2021
Jasno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie

 Webnoviny  24. november 2020  56
Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Registrácia hostí pred vstupom do gastronomických zariadení porušuje právo na súkromie. Rozhodol o tom rakúsky úrad na ochranu osobných údajov. Informáciu priniesol denník der Standard. Odvolal sa na rozhodnutie, ktoré zatiaľ nie je právoplatné.

Viac o téme: Koronavírus


Reštaurácie, bary a kaviarne v Rakúsku musia ručne alebo elektronicky evidovať osobné údaje svojich návštevníkov. Pravosť údajov personál nekontroluje, ľudom, ktorí ich neposkytnú, by ale mali odoprieť vstup.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírus


Sťažnosť na úrad podal nemenovaný zákazník. Úrad pre ochranu osobných údajov konštatoval, že požadované informácie súvisia so zdravím. Zákazníci síce majú poskytnúť iba svoje meno a telefónne číslo alebo mailovú adresu, úrady však tieto informácie získavajú v kontexte trasovania osôb nakazených koronavírusom.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, reštaurácia, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.