Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Putin uznal, že západné sankcie môžu mať na ruskú ekonomiku „skutočne negatívny vplyv“

 Webnoviny  29. marec 2023  175  
Putin uznal, že západné sankcie môžu mať na ruskú ekonomiku „skutočne negatívny vplyv“

29.3.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin uznal, že západné sankcie mohli uškodiť ruskej ekonomike. Ako informuje spravodajský portál Sky News, povedal to, keď predsedal stretnutiu s vládnymi predstaviteľmi.

Putin opakovane naznačuje, že sankcie voči Rusku, ktoré naň uvalil Západ, nespôsobili krajine značné škody. Vlani dokonca vyhlásil, že neuspeli v ich cieli.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV stredu však ruský vodca vyzval predstaviteľov, aby sa vyhli zbytočnej byrokracii a "podporili tak pozitívne trendy" a "zvýšili efektivitu".

"Nezákonné obmedzenia uvalené na ruskú ekonomiku môžu mať v strednodobom horizonte na ňu skutočne negatívny vplyv," skonštatoval.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Putin uznal, že západné sankcie môžu mať na ruskú ekonomiku „skutočne negatívny vplyv“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.