Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Protimonopolný úrad skúma možné zneužívanie dominantného postavenia majiteľa autobusových staníc v Žilinskom kraji

 Webnoviny  12. október 2023  138  
Protimonopolný úrad skúma možné zneužívanie dominantného postavenia majiteľa autobusových staníc v Žilinskom kraji

12.10.2023 (SITA.sk) - Protimonopolný úrad (PMÚ) Slovenskej republiky začal 6. októbra z vlastného podnetu správne konanie vo veci možného zneužívania dominantného postavenia voči podnikateľovi pôsobiacemu v oblasti poskytovania služieb súvisiacich s užívaním autobusových staníc v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK). Informovala o tom hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Predmetom správneho konania je podľa jej slov možné uplatňovanie neprimeranej ceny.

„Správne konanie začal úrad v nadväznosti na vykonané prešetrovanie, v rámci ktorého nadobudol podozrenie, že dotknutý podnikateľ by mohol uplatňovať voči autobusovým dopravcom neprimerane vysoký poplatok za používanie autobusovej stanice účtovaný za každý autobusový spoj," vysvetlila Oľšavská.

Doplnila zároveň, že je to už v poradí druhé správne konanie, ktoré sa týka poskytovania služieb súvisiacich s užívaním autobusových staníc v ŽSK.

„Začatie správneho konania neznamená, že účastník konania porušil súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí vo veci samej," dodala Oľšavská.

Viac k témam: autobusové stanice, Dominantné postavenie, Správne konanie
Zdroj: SITA.sk - Protimonopolný úrad skúma možné zneužívanie dominantného postavenia majiteľa autobusových staníc v Žilinskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.