Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Fínska vláda zvažuje zákaz obchodovania s nehnuteľnosťami pre Rusov, chce tiež posilniť overovanie transakcií

 Webnoviny  15. október 2023  122  
Fínska vláda zvažuje zákaz obchodovania s nehnuteľnosťami pre Rusov, chce tiež posilniť overovanie transakcií

15.10.2023 (SITA.sk) - Fínska vláda plánuje niekoľko legislatívnych krokov, ktoré môžu Rusom zakázať uzatvárať obchody s nehnuteľnosťami. V rozhovore pre noviny Helsingin Sanomat to uviedol fínsky minister obrany Antti Häkkänen.

„Preverili sme transakcie s nehnuteľnosťami v prípade občanov krajín mimo EÚ, predovšetkým Rusov. Počas zimy sa bude posudzovať možnosť úplného zákazu týchto transakcií alebo výrazných dodatočných obmedzení,“ povedal Häkkänen.

Okrem toho plánuje fínska vláda posilniť overovanie transakcií. Takýto zákaz bude obsahovať niekoľko výnimiek a bude schválený zoznam konkrétnych situácií, v ktorých budú takéto operácie možné.

Podľa nového zákona bude môcť Fínsko zasiahnuť napríklad v prípade, ak subjekty budú predávať niečo dôležité do „pochybnej“ krajiny. Häkkänen príkladmo poukázal na podnik na stavbu a opravu lodí v Helsinkách, ktorý vlastnia Rusi.

Viac k témam: Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Fínska vláda zvažuje zákaz obchodovania s nehnuteľnosťami pre Rusov, chce tiež posilniť overovanie transakcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.